افزونه وردپرسسئوکاربردیوردپرس

آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

دادن امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرسستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل یکی از قابلیت‌هایی است که با استفاده از اون میتونید کاری کنید تعداد کلیک روی نتایج جستجو را تا حدودی از آن سایت خودتون بکنید. همانطور که خودت شما هم مشاهده کردید زمانی که در حال جستجوی یک موضوع در گوگل هستید هر سایت صرفا با یک سری اطلاعات ثابت نشان داده نمی‌شود و در این بین هستند برخی سایت‌هایی که در پایین بخش آدرس نوشته در نتایج تعدادی امتیاز ستاره‌ای در آنها نمایش داده می‌شود.

به چنین داده‌هایی مثل نمایش امتیاز ستاره‌ای مطالب وردپرس در گوگل Rich Snippet می‌گویند که این داده‌ها همونطور که در بالا گفته شد هر چه نوع مختلفی داشته باشند و از آنها برای نمایش در نتایج گوگل استفاده می‌کنید می‌توانند روی کلیک سایت تاثیر مثبتی بگذارند. در این آموزش از وبمستر وردپرس قصد معرفی افزونه ستاره دار کردن مطالب در گوگل را دارم که با استفاده از آن می‌توانید امکان نمایش مطالب به صورت ستاره‌ای را در وردپرس فراهم کنید.

آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس

برای دادن امتیاز ستاره‌ای در وردپرس افزونه‌های گوناگونی وجود دارد. اما همه این افزونه‌ها به درستی ممکن است کار نکنند و نتوانید با استفاده از هر افزونه امتیاز ستاره ای مطالب را در گوگل نمایش دهید. برای همین افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم به صورت کاملا تست شده بوده و میتوان از آن استفاده کرد. افزونه برای ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل قصد معرفی آن را دارم با عنوان Yasr – Yet Another Stars Rating در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و موفق شده بیش از 10.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را ازآن خود کند که با استفاده از آن میتوانید مطالب خود را در گوگل ستاره دار کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه دانلود که در انتهای همین صفحه قرار دارد افزونه را دانلود کرده و سپس بر اساس آموزش نصب افزونه در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه بکنید.

با نصب و فعال کردن افزونه منویی با نام Yet Another Stars Rating مشابه تصویر زیر اضافه می‌شود که می‌توانید تنظیمات افزونه را به دلخواه خود در آن سفارشی سازی کنید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

گزینه های درج خودکار: ابتدا این گزینه را روی حالت فعال بگذارید تا امکان ثبت امتیاز در مطالب فراهم شود. سپس از بخش به چه صورت قرار بدم؟ نوع امتیاز دهی را میتوانید به سه روش دلخواه انتخاب کنید که شامل موارد زیر هستند:

 1. رای کلی / نویسنده: اگر از این گزینه استفاده کنید صرفا امتیازی که نویسنده نوشته برای مطالب صبت می‌کند قابل استفاده بوده و کاربران نمی‌توانند امتیازی ثبت کنند.
 2. رای کاربران: با انتخاب این گزینه کاربران قادر به ثبت امتیاز خواهند بود.
 3. هر دو: با انتخاب این گزینه هم نویسنده نوشته و هم کاربران قادر به ثبت امتیاز ستاره ای برای مطالب خواهند بود.

کجا بزارمش؟: از این گزینه مکان مورد نظر برای نمایش باکس دادن امتیاز ستاره‌ای به مطالب را در بالای نوشته یا پایین نوشته انتخاب کنید.

اندازه: از این بخش اندازه آیکون‌های ستاره را در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

در صفحات قرار ندم؟: اگر مایل با استفاده از امتیاز ستاره‌ای در برگه‌ها نیستید این گزینه را روی حالت بله قرار دهید. در این صورت امکان دادن امتیاز ستاره ای در وردپرس برای برگه‌ها نمایش داده نمی‌شود.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

رای کلی را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟: اگر مایل به نمایش رای کلی ثبت شده برای مطالب در صفحات آرشیو نوشته(مانند دسته‌بندی، آرشیو روزانه، برچسب و…) هستید این گزینه را فعال کنید. در این صورت اگر کاربری به صفحه آرشیو مراجعه کند در بخشی از نوشته تعداد امتیاز نمایش داده می‌شود.

رای کاربران را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟: در صورت فعال کردن این گزینه هم رای کاربران که برای نوشته وردپرس ثبت شده است در این صفحات نمایش داده خواهد شد.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

می خواهید نوشته ای سفارسی برای قبل و بعد ستاره ها بنویسید؟: با فعال کردن این گزینه میتوانید از متن دلخواه برای حالت‌های مختلف هنگام استفاده از امتیازدهی مطالب وردپرس در گوگل استفاده کنید. به این صورت که قبل از دادن امتیاز از یک متن، هنگام ثبت امتیاز از یک متن و در نهایت در صورتی که کاربر از قبل امتیازی داده باشد نیز پیغام دلخواه خود را نمایش دهید.

 • این نوشته قبل از رای کلی نمایش داده میشود: در این فیلد می‌توان متن دلخواه را در بالای بخش دادن امتیاز وارد کرد.
 • Custom text to display BEFORE Visitor Rating: در این فیلد می‌توان متن دلخواه قبل از اینکه کاربر برای نوشته امتیازی ثبت کرده باشد را نمایش داد.
 • Custom text to display AFTER Visitor Rating: در این فیلد می‌توان متن دلخواه بعد از اینکه کاربر برای نوشته امتیازی ثبت کرد را نمایش داد.
 • این قسمت موقعی نمایش داده میشود که کاربر ناشناسی قبلا رای داده باشد: و در نهایت در این فیلد هم می‌توان متن دلخواه برای زمانی که کاربری از قبل امتیاز ثبت کرده باشد را وارد کرد.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

آیا میخواهید آماری از تعداد و شمارش امتیاز دهندگان نمایش داده شود؟: با فعال کردن این گزینه آیکونی در بالای مطالب نمایش داده می‌شود که با کلیک روی این آیکون تعداد امتیاز ثبت شده برای نوشته و تعداد کاربرانی که برای این نوشته امتیازی ثبت کرده‌اند نمایش داده خواهد شد.

چه کسانی مجاز به رای دادند هستند؟: با استفاده از این گزینه می‌توانید کسانی که مجاز به دادن امتیاز ستاره ای برای مطالب وردپرس در گوگل هستند را انتخاب کنید.

Do you want to save ip address?: در صورتی که قصد دارید IP کاربرانی که برای مطالب امتیاز ثبت می‌کنند را ذخیره کنید این گزینه را فعال کنید.

Rich snippet options: با استفاده از این گزینه میتوان نوع نمایش امتیاز در نتایج گوگل را مشخص کرد. در صورتی که گزینه نمایش به صورت نقد برسی را انتخاب کنید علاوه بر امتیازات نام کاربری که امتیاز را برای وی در مرحله بعد انتخاب می‌کنید نمایش داده می‌شود. اما اگر گزینه نمایش به صورت رای کاربران و تعداد رای ها را انتخاب کنید صرفا امتیاز و تعداد آن در گوگل نمایش داده خواهد شد.

حالا از بخش Select default item type for all post or pages نوع صفحه برای مطالب یا برگه‌های خود را در دسته بندی موضوعی که شامل موارد زیر است انتخاب کنید.

 • Product: در صورتی که صفحات شما مربوط به فروش محصول هستند این گزینه را انتخاب کنید.
 • Place: در صورتی که صفحات مربوط به معرفی مکان هستند این گزینه را انتخاب کنید.
 • Recipe: در صورتی که صفحات مربوط به آشپزی و سایت پخت و پز هستند این گزینه را انتخاب کنید.
 • BlogPosting: و در نهایت در صورتی که صفحات به صورت وبلاگی هستند و سایت شما جنبه بلاگ دارد این گزینه را انتخاب کنید.

حالا در کادر مشخص شده مشابه تصویر بالا از بخش Publisher name نام منتشر کننده امتیاز و در فیلد Logo Url لوگو یا آدرس تصویر دلخواه برای این منتظر کننده امتیاز را وارد کنید.

دوست دارید نمایش “رای کلی” به جه صورت باشد؟: از این بخش هم میتوان نوع نمایش رای را به صورت امتیاز عددی یا ستاره‌ای در صفحات نوشته انتخاب کرد.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

اگر مایل به استفاده از قابلیت نقد و بررسی در مطالب وردپرس هستید مشابه راهنمایی که در بخش المان‌ها توضیح داده گزینه‌هایی را برای نقد و بررسی انتخاب کنید تا کاربران بر اساس این گزینه‌ها برای هر المان یک امتیاز را ثبت کنند و در نهایت در صورتی که گزینه Show average را فعال کرده باشید امکان نمایش میانگین امتیازات برای این المان‌ها فراهم خواهد شد. به عنوان نمونه اگر برای سایتی مثل معرفی گوشی‌های موبایل استفاده می‌کنید می‌توانید المان‌ها را به صورت مواردی مثل استحکام، میزان باتری، کیفیت دوربین و… مشخص کنید تا برای هر یک کاربران امتیازی ثبت کنند و در نهایت میانگین امتیاز را برای گوشی به صورت نقد و بررسی نمایش دهید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

Choose Stars Set: با استفاده از این گزینه نوع آیکون ستاره برای دادن امتیاز به مطالب وردپرس را انتخاب کنید. سپس از بخش دوست دارید چه رنگی نمایش داده شود؟ حالت تیره یا روشن را برای نمایش امتیازات انتخاب کنید. با مراجعه به پایین صفحه هم کادری قرار دارد که میتوانید استایل سفارشی را برای امتیاز مطالب در آن وارد کنید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

حالا بعد از ذخیره تنظیمات افزونه وقتی به صفحه نوشته‌ها مراجعه کنید امکان نمایش دادن امتیاز ستاره ای در مطالب وردپرس فراهم خواهد شد. همانطور که می‌بینید متوسط امتیاز به همراه تعداد امتیازات داده شده نمایش داده شده و همچنین چون ما از قبل برای این نوشته امتیاز ثبت کرده‌ایم در اینجا قابل مشاهده است.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل با افزونه ستاره دار کردن مطالب

بعد از اینکه گوگل شروع به خزش صفحات شما کرد و امکان نمایش امتیاز ستاره ای مطالب وردپرس در گوگل فراهم شد امتیازات برای هر نوشته مانند تصویر بالا نمایش داده می‌شود. همچنین دقت داشته باشید که امتیازات نمایش داده شده در هر بار که گوگل صفحات را مجددا بررسی می‌کند در نتایج به‌روزرسانی خواهند شد.

دانلود افزونه

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش بتوانید امکان دادن امتیاز ستاره‌ای برای مطالب وردپرس را فراهم کنید. در صورتی که سوال یا مشکلی با افزونه نمایش امتیاز ستاره ای در وردپرس داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

4.3/5 - (56 امتیاز)
برچسب ها

عباس صادقی

حدود 5 سالی است که در زمینه وردپرس فعالیت می‌کند، علاقه مند است که با تولید محتوا کاربردی در وبمستر وردپرس به افزایش دانش هموطنان خود کمک کند و باعث گسترش جهان شود؛ او یک آزاد کار است، از دانشگاه انصراف داده و علاقه‌ای به ادامه تحصیلات آکادمیک ندارد.

نوشته های مشابه

‫۳۰ نظرها

 1. با سلام خسته نباشی مدیر جان
  خیلی خیلی ممنون بابت این افزونه عالی و توضیحاتتون واقعا محشره و کامل کار میکنه
  یه مشکلی هست گفتم از شما سوال کنم احتمالا میتونین کمک کنین
  این افزونه رو نصب و فعال کردیم ولی تو گوگل وقتی سرچ میکنی مطلب پایینش ستاره دار نشان داده نمیشه
  ولی وقتی آدرس سایت رو اینجوری میزنی site:example.com ستاره دار میاره پست ها رو تو گوگل
  ولی وقتی دستی سرچ میکنی عنوان مطلب رو ستاره دار نشان داده نمیشه پایین پست ها راهنمایی کنی ممنونم یه دنیا

  1. سلام، ممنون از شما لطف دارید.
   از لینک زیر آدرس یکی از مطالب رو بزنید و چک کنید ببینید خطایی داره یا نه. اگر خطایی نباشه باید توی نتایج نشون داده بشه و اگه نشون نمیده مدتی صبر کنید. این مورد به گوگل بستگی داره.
   https://search.google.com/structured-data/testing-tool/

   1. ممنون داداش بابت راهنمایی این آدرسی که دادید رفتم و چک کردم ۵ تا ارور داشت که همشون رو رفع کردم و در آخر هیچ اروری نیاورد و احتمالا از این به بعد درست بشه ولی بازم میگم دمت گرم خیلی استادی
    لایک داری.

 2. با سلام خسته نباشی داداش هنوز اون ارورها رو هم حل کردم ولی باز نمایش داده نشده هنوز تو نتایج گوگل یع لحظه بی زحمت ببنید
  این مطلب سایت ما هستنش
  اروری هم تو اون سایت هم گفتید قبلا ارور داشت الان حل کردم ولی وقتی تو گوگل سرچ میکنی اسم مطلب رو ستاره دار نمیاره ولی اینجوری که میزنی
  site:shabnak.ir ستاره دار میاره میتونه از تنضیمات همین افزونه باشه ؟
  راهنمایی کنید ممنونم در ضمن بی زحمت آدرس سایت ما رو بعد از دیدن در اینجا حذف کنید به نمایش همگان در نیاد مرسی اقا عباس

  1. سلام، این مورد کاملا به گوگل بستگی داره. ممکنه برای برخی مطالب اصلا امتیاز رو نشون نده یا حتی برای مطالبی که بعد از این دارید نشون بده، برای خود من هم بارها این اتفاق افتاده که نوشته ای با بیش از ۸۰۰ رای داده شده داشتم و اما بخاطر یک سری تغییرات دیگه امتیازش رو نشون نمیده اما برای صفحات جدیدم ثبت میشه.

 3. آقای صادقی الان من آدرس خودتون که در عکس بالا هم مثال زدید یعنی :
  https://sadeghi.in/compare-best-iranian-webhosting
  رو رفتم تست گرفتم و هیچ ارور و خطایی هم نداشت و در گوگل این مطلب ستاره دار نیست!
  مطلب هم که خیلی وقت پیش پست کردید و عمر زیادی داره! پس نمیشه گفت باید صبر کنیم! دقیقا مثل من که مطالبم قدیمیه و هیچ خطایی هم ندارم و ستاره دار هم نمیشه؟
  چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام،
   من قبلا از افزونه‌ای برای این کار استفاده می‌کردم. یک سری مشکلات پیش اومد و افزونه وقتی فعال میشد سایت با مشکل مواجه میشد، مدتی افزونه رو غیرفعال کردم و از افزونه دیگه استفاده کردم. همه مطالب هم با افزونه جدید شروع به امتیاز گرفتن کردن، اما ۳-۴ تا از مطالبم که پربازدید هم بودن، کلا امتیازشون ثبت نمیشه و تا امروز هم هیچ ایده‌ای به ذهنم نرسیده که چطور برطرف کنم.

 4. من افزونه نصب می کنم اما موقع فعال کردن می نویسه مشکل جدی در ۷۷ در آدرس :
  wp-content
  plugins
  yet-another-stars-rating
  lib
  yasr-functions.php
  همین افزونه رو لوکال هاست نصب کردم کار میکنه اما رو هاستم کار نمیکنه.
  مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید

 5. سلام و ممنون از وبسایت خوبتون
  من از گوگل تست گرفتم.
  Hentry بدون ارور بود
  Product اما ۷تا ارور داره .
  توی تصویر زیر میتونید ببینیدش :
  iranautomat.ir/pic/0001.png
  iranautomat.ir/pic/0002.png

  من چطور میتونم این ارور ها رو برطرف کنم ؟ ممنون میشم توضیح بدید

 6. ممنون از این افزونه خوب. نصب کردم. فقط یه سوال دارم اونم اینکه من می تونم تو یه صفحه ی دیگه لینک بدم به یه صفحه و زیر اون لینک ستاره های اون صفحه رو نشون بده؟
  در واقع کاری که من می خوام بکنم اینه.نام کارکنان و عکسشان رو توی یه صفحه بیارم و کاربران سایت بتونن همونجا بهشون امتیاز بدن.اگه راهکاری به ذهنتون می رسه لطفا می فرمایید. متشکرم.

 7. سلام
  تاریخ شمسی رو متوجه نمیشه ؟
  ۱۳۹۷-۱۰-۱۶ ۱۱:۴۷:۰۰ +۰۰:۰۰ (Cannot understand the value ۱۳۹۷-۱۰-۱۶ ۱۱:۴۷:۰۰ +۰۰:۰۰ as a date/time. Learn more about date/time formats.)

 8. سلام این سایت فکر میکنم به جای ستاره از لایک استفاده میکنه اما لایک ها به عنوان ۵ ستاره میرن توی گوگل نشون داده میشن
  اسم این افزونه چیه؟

 9. سلام وقت بخیر؛
  بعد از نصب افزونه سیستم امتیاز دهی نمایش نمیدهد
  [تعداد: ۰ میانگین: ۰/۵]
  به این صورت هستش!
  جایی برای امتیاز دادن نیست
  ممنون

   1. سلام ، طراحی قالبشو خودم انجام دادم مشکلی نداره
    ولی هر افزونه امتیاز دهی که نصب میکنم همین مشکل هست
    شورت کد هم استفاده میکنم درست نمیشه

   2. سلام ؛
    خودم درستش کردم دوست عزیز
    یک سری فایل های head , footer رو باید اضافه میکردم که وردپرس بتونه فایل های خودشو در قالب بزاره
    از ۲ کد دستوری :

    البته اینجا ظاهر کد بهم ریخت وقتی نوشتم
    ممنون
    سایت ما : etelaerooz.ir

 10. سلام چطوری باید به صورت دیفالت مثلا ۴ ستاره روشن باشه یا ۵ ستاره روشن باشه که کاربری که با موبایل وارد میشه بدونه کدوم ۵ کدوم

 11. برای تغییر فرمت تاریخ به انگلیسی باید چه کار کرد؟
  همچین اروری میگیرم من:
  ۱۳۹۹/۲/۲۱ ۱۱:۵۱:۳۹ (Cannot understand the value ۱۳۹۹/۲/۲۱ ۱۱:۵۱:۳۹ as a date/time.

  همینطور این که مثل این که نمیتونه خودکار برای لوگو url رو بگیره و این خطا رو هم میبینم من:
  A value for the url field is required.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن