آموزش وردپرسسئو وردپرسمقالات آموزشیوردپرس

انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس

پیوند یکتا چیست؟ بهترین پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو چیست؟پیوند یکتا وردپرس یکی از مهم‌ترین مباحث وردپرس است که در ابتدای ساخت سایت با وردپرس با آن مواجه خواهید شد و اگر دقت کافی برای انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس نداشته باشید جای پیشرفت در سایت با منحنی ضعیفی افزایش خواهد یافت. موتورهای جستجو برای درک بهتر صفحات سایت نیاز به مسیر راهی دارند که درک آن را برایشان بهتر کنید و هیچ چیزی این مسئله را بهتر از انتخاب پیوند یکتا مناسب پوشش نخواهد داد.

پیوند یکتا وردپرس از عبارت Permalink گرفته شده است که به معنی این است که در آن یک ساختار برای لینک‌های ساخته شده مطالب، دسته‌بندی، برچسب و… در وردپرس انتخاب می‌کنید که این نوع ساختار پیوند در وردپرس به صورت یکتا(همیشگی) خواهد بود. در این صورت برای هر یک از مطالبی که منتشر می‌کنید بر اساس همین نوع ساختار لینک مطالب ساخته شده و در دسترس خواهند بود.

در این آموزش از وبمستر وردپرس به بررسی ساختار پیوند یکتا در وردپرس می‌پردازیم و به انواع مختلفی از ساختار لینک که با استفاده از آن می‌توانید برای نوشته‌های خود اقدام به ساخت لینک کنید اشاره خواهیم کرد. در انتها نیز بهترین ساختار پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا آدرس‌هایی که برای وردپرس استفاده خواهید کرد دارای خاصیت SEO Friendly URLs بوده و برای موتورهای جستجو قابل درک باشند.

اهمیت آدرس دهی صفحات وردپرس

حال بر اساس همین شرایط هر یک از بخش‌های مطالب، دسته‌بندی، برچسب، محصولات و… دارای یک نوع ساختار آدرسی هستند که باید با انتخاب یک پیوند یکتای اصولی بر اساس محوریت و موضوع سایت ساخته شوند. ساختار آدرس دهی در وردپرس باید به گونه‌ای باشد که برای موتورهای جستجو به درستی قابل درک بوده و از نظر سئو و بهینه سازی در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد.

گذشته از این اگر عبارات استفاده شده در لینک صفحات شما حاوی کلمات کلیدی باشند نزد موتورهای جستجو دارای امتیاز بوده و بهتر قابل درک خواهند بود. همین موضوع باعث می‌شود تعداد کلیک بیشتری روی لینک‌های خود داشته باشید، چرا که همانطور که می‌دانید بسیاری از کاربران از جمله خود شما کلیک روی نتایج را بر اساس لینک صفحات نیز انجام می‌دهید. مطمئنا لینک‌هایی که قابل درک نبوده و از کاراکترهای بی معنی استفاده شده باشند کلیک کمتری خواهند داشت.

بهترین ساختار پیوند یکتا وردپرسمسئله دیگری که در ساختار پیوند یکتا و لینک دهی صفحات وجود دارد و مهم است شامل بخش بصری سایت بوده و ظاهر یک لینک و خوانایی آن را تشکیل می‌دهد. به بیان ساده‌تر وقتی لینکی که برای صفحات ساخته می‌شوند قابل خواندن و قابل فهم باشند دارای ظاهر بهتری بوده و کاربران برای کلیک روی این لینک‌ها تمایل بیشتری دارند. حتما در ساختار لینک فارسی با چنین ساختاری مواجه شده‌اید که وقتی ساختار یک آدرس بر اساس نام نوشته بوده و از عنوان فارسی استفاده می‌شود به جای نمایش کلمات کاراکترهای بی معنی نمایش داده می‌شود که خوانایی آن را از بین برده و از سوی دیگر بسیار طولانی خواهد بود.

پیوند یکتا وردپرس چیست؟

پیوند یکتا وردپرس نیز مشابه هر سیستم مدیریت محتوای رایگان و اختصاصی نوع ساختار آدرس‌های شما را تشکیل خواهد داد که از آن برای ساخت لینک مطالب و صفحات استفاده می‌شود. در حالت پیشفرض ساختار پیوند یکتا وردپرس بر اساس آی‌دی نوشته ساخته می‌شود که با مراجعه به مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا قادر به تغییر پیوند یکتا در وردپرس بوده و می‌توانید از ساختار دلخواه در آن استفاده کنید.

پیوند یکتا چیست؟ بهترین پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو چیست؟

همانطور که در تصویر می‌بینید در حالت پیشفرض وردپرس امکان ساخت پیوند یکتا را بر اساس تاریخ، نام نوشته، دسته‌بندی و آی‌دی قرار داده است که خود در حالت عادی از پیوند یکتای ساده استفاده می‌کند که مشابه نمونه زیر است. اما می‌توانید بر اساس همین مواردی که برای ساخت پیوند یکتا در وردپرس در دسترس است یک پیوند یکتا سفارشی که متشکل از دسته‌بندی، نام نوشته، زمان ارسال نوشته و آی‌دی نوشته است ایجاد کنید. اگر دقت کرده باشید بعد از نصب وردپرس در هاست سی پنل یا نصب وردپرس در دایرکت ادمین اگر به نوشته‌های خود مراجعه کنید با ساختار لینک زیر مواجه می‌شوید.

https://webmasterwp.ir/?p=123

همانطور که می‌بینید این نوع ساختار به صورت عددی که شامل آی‌دی نوشته می‌باشد بوده و دو مشکل اساسی خواهد داشت که عبارتند از:

 1. اولین مشکل این است که از کلمات کلیدی که برای نوشته استفاده می‌شود در این نوع ساختار استفاده نشده است، پس در نتیجه از نظر سئو و بهینه سازی ساختار لینک دهی که شامل SEO Friendly URLs برای موتورهای جستجو می‌باشد هیچ شانسی نخواهید داشت. چرا که موتورهای جستجو برای درک بهتر صفحات یک سایت کلیه بخش‌ها را به خوبی درک خواهند کرد و به پردازش آنها می‌پردازند که آدرس صفحه هم یکی از این بخش‌ها می‌باشد. پس اگر آدرسی استفاده کنید که به موتور جستجو بفهمانید این نوشته برای کلمه کلیدی که در محتوای نوشته قرار دارد مرتبط بوده و برای آن بهینه شده است نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.
 2. مسئله دیگر این است که اگر از افزونه‌های کش وردپرس استفاده کنید این نوع ساختار لینک دهی معمولا با بیشتر این افزونه‌ها مشکل دارند.
انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس

اما در ساختار بالا همانطور که می‌بینید بر اساس نام نوشته و به صورت سفارشی ساخته شده است که در آن از دو کلمه وردپرس و پیوند یکتا استفاده شده است که شامل همین مقاله می‌باشد. پس موتور جستجو این نوع ساختار را بنا به محتوای نوشته بهتر درک کرده و خواهد فهمید که در آن پیرامون پیوند یکتا وردپرس تولید محتوا شده است. از طرف دیگر این نوع ساختار نسبت به سایر ساختارها به دلیل کوتاه بودن بیشتر مورد توجه قرار دارد.

نحوه تغییر پیوند یکتا در وردپرس

برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس همانطور که در تصویر زیر می‌بینید کافی است به مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و بر اساس موضوع سایت خود یکی از ساختارهای دلخواه که بر اساس همین مقاله فکر می‌کنید می‌تواند برای سایت شما مفید و کاربردی باشد را انتخاب کرده و در نهایت روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا پیوند یکتا به‌روز شود.

پیوند یکتا چیست؟ بهترین پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو چیست؟

توجه داشته باشید که، یکی از تغییراتی که بعد از پیوند یکتا در وردپرس صورت می‌گیرد این است که فایل htaccess. که در هاست قرار دارد از نو ساخته خواهد شد. بنابراین اگر هر گونه تغییر سفارشی مثل تغییرات ریدایرکت به دلیل نصب SSL در وردپرس برای این فایل داده‌اید قبل از انجام هر کاری یک نسخه کپی از آن تهیه کنید تا بعد از ساخته شدن فایل اگر کدهای سفارشی سازی شده قبلی در آن اضافه نشدند به صورت دستی انها را اضافه کنید.

ساده: این نوع ساختار به دلیل وجود نداشتن هیچ نوشته‌ای در لینک برای موتورهای جستجو اصلا مناسب نیست. تنها مزیتی که این نوع ساختار دارد در این است که به دلیل کوتاه بودن پیوند یکتا برای اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی مفید خواهد بود.

روز و نام: این نوع ساختار هم به دلیل وجود تاریخ در آدرس نوشته باعث طولانی‌تر شدن پیوند یکتا خواهد شد که موتورهای جستجو تمایلی به پیوندها یکتا طولانی ندارند. از طرف دیگر از نظر بصری به دلیل اینکه برای کاربران قابل مشاهده است حتی اگر در کلیه کلمات کلیدی که جستجو می‌شود در نتایج بالا قرار داشته باشید نوشته‌هایی که دارای تایخ بیشتری هستند و بیش از چندین ماه از انتشار انها گذشته است قدیمی تلقی شده و کلیک بر روی آنها شدیدا کاهش خواهد یافت.

ماه و نام: این نوع ساختار مشابه ساختار روز و نام همین وضعیت را خواهد داشت.

عددی: این نوع ساختار هم بر اساس آی‌دی نوشته به همراه نام یا ساختار دیگری ساخته می‌شود که به دلیل شروع شدن با عدد و قرار گرفتن بخش دیگری در ادامه آن گفته می‌شود برای موتورهای جستجو بهینه نخواهد بود.

نام نوشته: این نوع ساختار نوشته به دلیل اینکه متشکل از نام نوشته می‌باشد و مطمئنا نامی که برای مطالب انتخاب می‌شود سعی خواهد شد که بر اساس کلمات کلیدی انتخاب شود می‌تواند بهترین نتیجه را برای ربودن امتیاز در رتبه بندی از سایر رقبا ربوده و در راس موتورهای جستجو قرار بگیرید.

ساختار دلخوه: با استفاده از این نوع لینک‌دهی هم می‌توانید با ترکیبی از این نوع ساختارها پیوند یکتا وردپرس برای مطالب را ایجاد کنید.

یکی از باورهای غلطی که در میان کاربران وردپرس وجود داشت این بود که لینک‌هایی که بر اساس تاریخ نوشته ساخته می‌شوند به دلیل اینکه بر اساس تاریخ نمایش داده می‌شوند پس وردپرس برای یافتن آنها در دیتابیس زمان کمتری میبرد و سریعا بر اساس تاریخ قادر به یافتن لینک و لود آن خواهد بود، پس به همین دلیل باعث می‌شوند سایت سریع‌تر لود شود. در رابطه با این مسئله باید گفت که کلیه داده‌های وردپرس بر اساس آی‌دی ساخته می‌شوند، بنابراین در این موضوع هیچ تفاوتی بر اساس تاریخ وجود ندارد و شما هر نوع ساختاری که برای لینک‌ها مشخص کنید در راس آن برای شناسایی بر اساس آی‌دی صورت گرفته و در نهایت بعد از یافته شدن بر اساس ساختاری که تعیین کرده‌اید برای کاربر ارسال و لود خواهد شد.

بهترین پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو چیست؟

بهترین پیوند یکتا که برای وردپرس از نظر سئو مناسب باشد به موارد بسیار زیادی همچون موضوع سایت، تعداد دسته‌بندی، تعداد مطالب منتشر شده در هر روز و… بستگی دارد. بنابراین نمیتوان ساختاری که از همه لحاظ جامع بوده را برای همه وبسایت‌ها در نظر گرفت و باید همه این موضوعات را در آن بررسی کرده و سپس بهترین ساختار پیشنهادی را از آن ایجاد کنید. اما به معرفی مواردی که می‌تواند منجر به ساخت بهترین ساختار پیوند یکتا از نظر سئو برای یک وبسایت شود می‌پردازیم.

موضوع سایت

برای ساخت بهترین پیوند یکتا در وردپرس ابتدا باید موضع سایت مورد بررسی قرار گیرد. دلیل این امر این است که برخی کلمات کلیدی که اشاره به موضوع یک سایت دارند باعث خواهند شد در موتورهای جستجو بهتر دیده شوید. به عنوان مثال سایت‌های خبری را در نظر بگیرید. در انتخاب نام دامنه‌های خبری عموما از عبارت NEWS استفاده شده است، بنابراین مطالبی که در این وبسایت منتشر خواهند شد همگی در دسته بندی خبری قرار دارند که منجر به ایجاد دو حالت زیر خواهند شد.

 1. از یک سو دامنه شامل کلمه کلیدی news است که به موتورهای جستجو می‌فهماند این سایت یک سایت خبری است که در آن به پوشش خبری در موضوعات مختلف خواهد پرداخت، بنابراین در قابلیت جدید گوگل که در آن مهم‌ترین داستان‌ها را در ابتدای نتایج با نام Top Stories نمایش می‌دهد باعث خواهد شد شانس بهتری در صورتی که اگر به عنوان اولین نفر با یک محتوای بهینه خبر مهمی را پوشش دهید قرار گیرید.
 2. از سوی دیگر در ساختار آدرس بعد از نام دامنه اگر دارای عبارت NEWS هم باشد قدرت این مسئله را دو چندان خواهد نمود.
https://sitenews.com/news/change-google-ranking/

نمونه ساختار بالا به عنوان یک پیوند یکتا مناسب برای سایت‌ها خبری است که از نام دامنه خبری و ساختاری که نشان دهنده خبری بودن صفحه دارد استفاده شده است. بنابراین برای موتورهای جستجو می‌تواند بهترین ساختار پیوند یکتا از نظر سئو برای یک سایت خبری باشد. بر همین اساس برای موضوعات دیگر نیز می‌توانید به همین شکل عمل کنید.

بهترین ساختار پیوند یکتا وردپرسهمانطور که در تصویر زیر می‌بینید این روزها خبر فیلترینگ تلگرام توسط روسیه و بلاک کردن میلیون‌ها آی‌پی توسط این کشور به عنوان مهم‌ترین رویداد در جهان شناسایی شده است. همین مسئله باعث شده سایت‌های روزنامه The Guardian، سایت تکنولوژی Ars Technica و سایت BBC News موفق به قرار گیری در بخش top stories شوند که در نهایت منجر به افزایش کلیک و ترافیک بسیار زیادی برای این سایت‌ها خواهد شد.

top stories گوگل چیست

برای سایت‌هایی که در زمینه آموزشی فعالیت دارند و روزانه مقالات آموزشی گوناگونی را منتشر می‌کنند استفاده از عبارت tutorial می‌تواند به گوگل بفهماند که محتوای شما آموزشی است. چرا که در آینده مباحث آموزشی و… نیز به بخش top stories اضافه خواهند شد و به عنوان بهترین پیشنهاد برای کاربران می‌توان در این بخش‌ها قرار گرفت.

تعداد دسته‌بندی

این نوع ساختار بیشتر برای سایت‌هایی که موضوعات مختلف را پوشش می‌دهند مفید خواهد بود. به عنوان مثال سایتی را در نظر بگیرید که علاوه بر موضوعات خبری و اخبار پیرامون جهان به موضوعات فناوری و تکنولوژی هم می‌پردازد. این نوع سایت‌ها به دلیل داشتن حالت مجله‌ای که آنها را به عنوان مجله اینترنتی می‌شناسیم شامل مطالب در دسته‌بندی گوناگون خواهند بود. بنابراین برای گوگل نمیتوان یک دسته‌بندی مشخصی را برای این سایت بر اساس پیوند یکتا تعریف کرد، چرا که شامل دسته‌بندی مختلف هستند.

بنابراین باید ساختار مطالب را بر اساس دسته‌بندی تعیین کنید. یعنی مطالب پیرامون موضوعات خبری در یک دسته بندی مثل news، مطالب آموزشی در دسته tutorial، مطالب تکنولوژی در دسته tech و… که در این صورت آدرس‌های سایت مشابه نمونه زیر خواهند بود.

https://site.com/news/change-google-ranking/
https://site.com/tutorial/wordpress-permalink/
https://site.com/tech/russia block telegram/

حال با این اوصاف فکر می‌کنید بهترین ساختار مطالب برای سایت شما چه چیزی می‌تواند باشد؟ آیا استفاده از چنین ساختارهایی بر اساس دلایلی که در این مقاله ذکر شده است می‌تواند در افزایش ترافیک و قرارگیری در صدر نتایج مفید باشد؟

نکاتی پیرامون انتخاب پیوند یکتای وردپرس

برخی کاربران هنگام انتخاب پیوند یکتا برخی اشتباهات را مرتکب می‌شوند که به دلیل وجود باورهای غلط در سئو و بهینه‌سازی منجر به پیش‌آمد این مسائل شده است که در ادامه به معرفی برخی از این موارد در قالب یک نکته می‌پردازم تا از این دست موارد دوری کنید. چرا که هر چه زودتر چنین مواردی را برطرف کنید برای وردپرس و در کل سایت شما بهتر خواهد بود و نتایج خوبی از آن دریافت خواهید کرد.

1. تاثیر استفاده از html در انتهای آدرس سایت

در گذشته برخی بر این باور بودن که با قرار دادن html. در انتهای صفحات می‌توانند به موتورهای جستجو بفهمانند که این صفحه‌ای که ایندکس شده است یک مطلب است. این دیدگاه شاید در گذشته درست بود، اما این روزها دیگر جایی برای آن وجود ندارد. درک گوگل از محتوای صفحات به قدری هوشمند شده است که می‌تواند هر نوع صفحات را به خوبی شناسایی کند و روز به روز با افزایش هوش مصنوعی گوگل این درک بیشتر می‌شود. بنابراین از قرار دادن چنین عباراتی که به صورت ثابت در انتهای تمامی آدرس‌ها قرار می‌گیرد دوری کنید.

2. استفاده از خط تیره یا خط زیرین

دو کاراکتر خط تیره(–) و خط زیرین(_) کاملا از هم جدا هستند. بنابراین در ساختار آدرس سفارشی وردپرس اگر دقت کرده باشید هرگاه کلمات دلخواه خود را برای آدرس قرار می‌دهید و با کاراکتر فاصله تعیین می‌کنید بعد از اینکه روی دکمه قبول کلیک می‌کنید کلمات با کاراکتر خط تیره از هم جدا می‌شوند. استفاده از خط زیرین باعث می‌شود کلمات به هم چسبیده خوانده شوند هر چند در ظاهر اینطور دیده نمی‌شود، اما واقعا همینطور است. پس فقط از کاراکتر خط تیره برای جدا کردن کلمات استفاده کنید. این خط تیره هم به عنوان جدا کننده کلمات از هم استفاده می‌شود که در صورت استفاده از چند کلمه کلیدی نتیجه اثر بخشی خواهد داشت.

3. استفاده از کلمه کلیدی در ابتدای عنوان آدرس

همانطور که در مقاله فاکتورهای سئو گوگل در اصل سوم بیان کردیم که:

استفاده از کلمه کلیدی در ابتدای دامنه در مقایسه با دامنه‌ای که کلمه کلیدی را در بخش میانی یا انتهای خود استفاده کرده باشد قدرتمندتر عمل خواهد کرد. بنابراین اگر تصمیم گرفتید تا از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید حتما سعی کنید کلمه کلیدی را در ابتدای نام دامنه استفاده کنید و سپس از نام دلخواه برای کسب و کار خود استفاده کنید.

همین مسئله برای آدرس نوشته‌ها هم صادق است و اگر از کلمات کلیدی در ابتدای آدرس نوشته استفاده کنید در رتبه بندی سایت تاثیر گذار خواهد بود.

4. تعداد کلمات در آدرس صفحات

اگر دقت کرده باشید در آدرس‌های طولانی در صفحات سایت‌ها از سه نقطه برای باقی آدرس‌ها استفاده می‌شود. در حال حاضر گوگل برای خواندن آدرس‌های صفحات به صورت کامل یک آدرس را می‌خواند اما در زمان نمایش یک آدرس بیشتر از 70 کاراکتر قابل نمایش نخواهد بود. بنابراین سعی کنید از لحاظ بصری هم که شده آدرس خود را تا جای ممکن کوتاه‌تر کنید. اما دقت کنید که این کوتاه بودن آدرس به گونه‌ای نباشد که خوانایی و درک آن را برای موتور جستجو کاهش دهد.

5. اشتراک‌گذاری لینک‌ها

به دلیل محدودیت‌هایی که در تعداد کاراکتر برخی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد بهتر است از لینک پیشفرض وردپرس برای اشتراک گذاری استفاده کنید. مزیت دیگر این روش هم این است که در صورت تغییر پیوند یکتا در وردپرس لینک‌های قبلی بهتر تبدیل شده و کاربران را ریدایرکت خواهند کرد.

6. استفاده از www یا بدون www

در برخی انجمن‌های وردپرسی با این سوال مواجه شدم که برخی کاربران برای انتخاب ساختار پیوند یکتا مناسب در وردپرس این سوال را داشتند که آیا استفاده از WWW یا بدون WWW در وردپرس هم می‌تواند بر روی ساختار سئو سایت تاثیری داشته باشد؟ اگر فکر می‌کنید که استفاده از ان می‌تواند مفید باشد و عدم استفاده از آن باعث افت رتبه خواهد شد باید بدانید که در ایتباه هستید. برای روشن‌تر شدن موضوع کافی است مقاله سایت با www بهتر است یا بدون www را مطالعه کنید تا به تاثیر ساختار سایت با WWW در سئو سایت پی ببرید.

تغییر پیوند یکتا در وردپرس بدون 404

حالا که بر اساس توضیحات ارائه شده تصمیم به تغییر پیوند یکتا در وردپرس گرفتید و مطالب بسیار زیادی هم در سایت منتشر شده شاید فکر کنید که تغییر پیوند یکتا می‌تواند منجر به 404 شدن کلیه صفحات شود. اما باید بدانید که با استفاده از افزونه سئو وردپرس این مسئله به راحتی قابل حل بوده و لینک‌های قدیمی به صورت خودکار و به صورت ریدایرکت 301 به ساختار پیوند یکتا جدید انجام خواهند گرفت. یعنی هر زمان که کاربری وارد لینکی از یک صفحه از نوشته شود به صورت 301 به ساختار جدید همان نوشته ریدایرکت خواهد شد.

تغییر پیوند یکتا در وردپرس بدون 404پس جای هیچ نگرانی برای تغییر پیوند یکتا نبوده و به راحتی می‌توانید اقدام به تغییر آن کنید، تنها مسئله مهمی که پیش خواهد آمد این است که بسته به تعداد لینک‌های ایندکس شده در گوگل این کار مدتی زمان میبرد که باعث کاهش ترافیک سایت برای مدت کوتاهی خواهد شد. اما در نهایت در صورت به‌روزشدن کلیه آدرس‌ها در نتایج گوگل این مسئله برطرف شده و به همان ترافیک قبلی باز خواهید گشت که به شرط تغییر ساختار و استفاده از ساختار پیوند یکتای اصولی حتی بیشتر هم خواهد شد.

در این مقاله به بررسی انواع ساختار پیوند یکتا در وردپرس پرداختیم و با انواع ساختارهای لینک نوشته‌ها در وردپرس آشنا شدیم. سپس به معرفی انواع ساختار سفارشی که بر اساس موضوع سایت و تعداد مطالب موجود در ان پرداختیم که استفاده از این نوع ساختارها به دلیل SEO Friendly URLs بودن برای موتورهای جستجو بیشتر مورد توجه هستند و باعث درک بهتر صفحات خواهند شد. در نهایت از شما می‌خواهیم تا پیشنهادات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها برای بهترین نوع ساختار لینک در وردپرس از نظر سئو ارسال کنید که با به‌روزرسانی این مقاله به وب پارسی کمکی شده باشد.

3/5 - (6 امتیاز)
برچسب ها

عباس صادقی

حدود 5 سالی است که در زمینه وردپرس فعالیت می‌کند، علاقه مند است که با تولید محتوا کاربردی در وبمستر وردپرس به افزایش دانش هموطنان خود کمک کند و باعث گسترش جهان شود؛ او یک آزاد کار است، از دانشگاه انصراف داده و علاقه‌ای به ادامه تحصیلات آکادمیک ندارد.

نوشته های مشابه

‫۱۰ نظرها

 1. سلام. وقت بخیر
  ببخشید دو سوال داشتم. ممنون میشم کمکم کنید.
  ۱- ساختار پیوند یکتای سایت من بصورت زیر است:
  /%post_id%/%postname%/
  اما مشکلی که هست، اینه که اگر مثلا آدرس یک از پست های من بصورت زیر باشه:
  http://site.ir/19564/postname
  پست بالا با آدرس زیر هم فراخوانی میشه و به پست نیم آدرس بالا هم ریدایرکت نمیشه اما مطالب یکسانی نشون میدن:
  http://site.ir/19564
  ۲- توی کنسول گوگل الان در بخش Indexed, not submitted in sitemap لینک یکسری از صفحاتم به صورت زیر اضافه شده:
  http://site.ir/?p=847
  که وقتی این آدرس سرچ میکنم به آدرس زیر ریدایرکت میشه:
  http://site.ir/847/postname
  میخواستم بدونم این دو مشکل، آیا واقعا مشکل هستند و باید حل شوند؟ و اینکه چجوری باید حل شوند. ممنون

   1. بله نسخه پریمیم رو از اول نصب کردم. خودم باید از قسمت regex افزونه این کار رو انجام بدم؟ برای هر دو حالت باید انجام بدم؟

  1. سلام، کافیه قبل از پیوند یکتا انتخابی از /fa/ و بعد از این هم از %category% استفاده کنید و بعدش هم که آی دی نوشته. یعنی به صورت زیر.

   /fa/%category%/%post_id%/
   
   1. ممنون جناب صادقی از پاسخگویی تون …. ولی مشکل بر طرف نشد و متاسفانه خطای ۴۰۴ برگه پیدا نشد میده

     1. سایت رو تازه راه اندازی کردم فعلا کامل نیست لی یکی از لینک ها اینه
      negarmag.com/fa/lifestyle/cooking/2174

     2. در صورتی که در سایر فرمت های ساختار دلخواه پست رو نشون میده
      مانند فرمت زیر که لینک مطلب مشکلی نداره و پست رو تو صفحه خودش نشون میده
      /%category%/%post_id%/%postname%/
      اما خوب میخوام که پسوند fa/news باشه حتما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن