وردپرس

با وردپرس چه سایت هایی میتوان ساخت؟

با وردپرس چه سایت هایی میتوان ساخت؟قبل از اینکه تصمیم به ساخت سایت و شروع یک کسب و کار آنلاین بکنید لازم است تا ابتدا سیستم مدیریت محتوای مورد استفاده را انتخاب کنید. حال در این بین که در حال بررسی انواع سایت سازها هستید شاید این سوال که با وردپرس چه سایت هایی میتوان ساخت؟ برایتان پیش آمده باشد و ببینید که اصلا وردپرس قادر است امکاناتی که برای این سایت در نظر دارید برایتان تامین کند؟!

در این بین برخی هستند که با وردپرس به صورت کامل آشنایی دارند و بعد از بررسی کوتاهی در نهایت وردپرس را برای ساخت سایت انتخاب می‌کنند. اما برخی نیز هستند که مردد بوده یا اینکه آشنایی کاملی با وردپرس ندارند. همانطور که در مقاله وردپرس چیست؟ اشاره‌ای به انعطاف پذیری بالای وردپرس در طول این چندسال داشتیم، این انعطاف و قدرت بالا به گونه‌ای تغییر یافته است که در حال حاضر دیگر میتوان هر نوع سایتی را با وردپرس ساخت.

با وردپرس چه سایت هایی میتوان ساخت؟

شاید اگر این سوال را از دیگران بپرسید به دلیل اینکه وردپرس در ابتدای کار و در نسخه‌های اولیه به عنوان یک وبلاگ ساز معرفی شد که با استفاده از آن میشد صرفا یک وبلاگ شخصی یا شرکتی راه‌اندازی کرد همچنان هم بر همین عقیده باشند، اما ماجرا دیگر مثل گذشته نبوده و به لطف افزونه‌های وردپرس و کدنویسی که در قالب وردپرس قابل پیاده سازی است به راحتی میتوان هر امکان سفارشی و دلخواه را به سایت اضافه کرده و انواع سایت شرکتی، فروشگاهی، خدماتی، کسب و کار و… را ساخت.

در این مقاله از وبمستر وردپرس سعی داریم تا به معرفی انواع سایت سایت که با وردپرس میتوان ساخت بپردازیم و نمونه سایت های وردپرس را که در این زمینه ساخته شده‌اند را مورد بررسی قرار دهیم تا اگر در انتخاب وردپرس به عنوان سایت ساز خود شک و تردید دارید تصمیم نهایی خود را با دیدن نمونه‌های موفق نهایی کنید.

ساخت سایت شخصی با وردپرس

ساخت سایت شخصی با وردپرس

اگر از اولین سایت‌هایی که با وردپرس راه‌اندازی شدند شروع کنید و آنها را مورد بررسی قرار دهید خواهید دید که عموما موضوعات انها حول محور سایت شخصی بوده‌اند. حال تا به امروز که وردپرس در نسخه 4.9.5 خود به سر میبرد و به زودی نسخه 5 وردپرس رونمایی خواهد شد، عموم هنرمندان، خوانندگان و هر شخصی که بسته به حرفه و شغل خود نیاز به ساخت سایت شخصی دارد در اولین انتخاب خود وردپرس را به عنوان سایت ساز انتخاب خواهد کرد.

ساخت وبلاگ با وردپرس

ساخت وبلاگ با وردپرس

به بالا گرفتن حجم عظیمی از داده‌ها و بیگ دیتا در دنیای این روزها استفاده از وبلاگ برای هر کسب و کار به یک امر ضروری تبدیل شده است. استفاده از وبلاگ در شرکت و هر کسب و کار به دلیل اینکه باعث تولید محتوا می‌شود میتواند در رشد و توسعه هر کسب و کار نقش موثری داشته باشد. در این گونه وبسایت‌ها هر کسب و کار سعی می‌کند علاوه بر اخبار و اطلاع رسانی مربوط به کسب و کار خود پیرامون موضوعات آموزشی مرتبط با کسب و کار خود بپردازد و از طریق آن کاربران بالقوه و مشتری خود را جذب نماید.

ساخت سایت شرکتی با وردپرس

ساخت سایت شرکتی با وردپرس

با گسترش دنیای اینترنت و رشد بالای سیستم‌های مدیریت محتوا کسب و کارهای سنتی و خرد نیز به سمت آنلاین شدن قدم برداشته‌اند و از طریق راه‌اندازی سایت خدمات خود را علاوه بر اینکه در یک موقعیت محلی ارائه می‌کنند قادر هستند تا در سطح وسیع‌تری آنها را ارائه کنند. زمانی که اقدام به ساخت سایت شرکتی با وردپرس می‌کنید، می‌توانید خدمات خود را در سطح کشوری توسعه داده و رونق بیشتری را به آن بدهید. با ساخت سایت شرکتی دیگر نیازی به طی مراحل سنتی برای انجام خدمات نیست و مشتریان به راحتی می‌توانند از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین و خرید به صورت اینترنتی وجه خود را پرداخت کنند.

ساخت فروشگاه با وردپرس

ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

بعد از مدتی که وردپرس از مرحله اینکه صرفا به عنوان یک وبلاگ ساز در نظر گرفته شود عبور کرد، با به وجود آمدن ووکامرس امکان ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس فراهم شد. به مرور زمان این افزونه که از آن برای ساخت فروشگاه در وردپرس استفاده می‌شود توسعه یافت به طوری که با استفاده از آن می‌توانید اقدام به فروش انواع فایل‌های فیزیکی و مجازی کنید. اما ماجرای راه اندازی فروشگاه با وردپرس محدود به ووکامرس نیست و این روزها میتوان با استفاده از افزونه‌هایی مثل EDD، WPEcommerce و حتی افزونه اختصاصی که خود شما برای ساخت فروشگاه از آن استفاده کنید فراهم است.

سایت کاریابی و استخدام با وردپرس

ساخت سایت کاریابی با وردپرس

کمتر کسی است که این روزها در سایت‌های استخدام و کاریابی فعالیت نداشته باشد و به دنبال یک کار و تغییر شغل نباشد. وردپرس در این زمینه نیز موفق عمل کرده و این امکان در ان فراهم است تا با استفاده از فرم‌هایی که ایجاد می‌کنید امکان ثبت آگهی استخدام در وردپرس را برای شرکت‌ها فراهم کنید تا از طریق آن قادر به جذب نیرو باشند. ساخت سایت استخدام با وردپرس تا جایی پیش رفته است که به کمک آن میتوانید امکان ایجاد پروفایل و تکمیل رزومه در سطح پیشرفته را برای کاربران نیز فراهم کرده و هر ایده‌ای که پیرامون آن به ذهنتان میرسد را به راحتی با استفاده از کدنویسی فراهم کنید.

ساخت سایت ترجمه با وردپرس

ساخت سایت سفارش پروژه با وردپرس

با زیاد شدن هزینه‌هایی که شرکت‌ها در زمینه‌هایی مثل طراحی سایت، طراحی بنر، تایپ متن و… فریلنسرها روی کار آمدند. امروزه اگر با هزینه بالای شرکت‌ها قادر به سفارش پروژه نباشید جای نگرانی وجود ندارد. کافی است تا به سایت‌های دریافت پروژه و سفارش مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و هزینه کمتری برای شما انجام شود. اگر هم خود شما در این زمینه دارای تخصص و حرفه هستید کافی است سایت خود را ساخته و اقدام به دریافت پروژه از سوی مشتریان بکنید.

ساخت سایت پرسش و پاسخ با وردپرس

ساخت سایت پرسش و پاسخ با وردپرس

با گسترش تکنولوژی و ظهور نرم افزار و تخصص‌ها در هر زمینه‌ای به دلیل اینکه کاربران استفاده کننده نیاز به پشتیبانی و راهنمایی دارند، ایجاد یک جامعه و سایت پرسش و پاسخ در زمینه مورد نظر می‌تواند بسیار مفید باشد. کافی است تا وردپرس را نصب کرده و اقدام به ایجاد بخشی برای پرسش و پاسخ در سایت بکنید تا مشتریان با ایجاد پرسش‌های خود از طریق خود شما و یا سایر مشتریان قادر به دریافت پاسخ بوده و جواب سوالات خود را از طریق یک سایت پرسش و پاسخ با وردپرس دریافت کنند.

ساخت سایت مدرسه با وردپرس

ساخت سایت مدرسه با وردپرس

فضای مدارس نیز از این قافله باز نمانده و برای کارهای گوناگون مدارس نیز به سایت مجهز شده و سعی می‌کنند تا بسیاری از کارها همچون اخبار مربوط به مدرسه، اطلاع رسانی، اعلام نمرات، ارتباط با والدین دانش آموزان و… را به صورت اینترنتی انجام دهند. انجام چنین کارهایی در بستر اینترنت برای شهرهای بزرگ می‌تواند بسیار مفید باشد. چرا که با وجود مشغله زیاد برای والدین و از سوی دیگر ترافیک سنگین شهری والدین توجه کمتری به این مسئله خواهند داشت و سعی می‌کنند تا موارد مربوطه را به صورت غیر حضوری رفع کنند.

ساخت سایت نمونه کار با وردپرس

ساخت سایت نمونه کار با وردپرس

فرقی نمی‌کند شما یک برنامه نویس، نقاش، طراح گرافیک یا مترجم باشید. با پیشرفت پر سرعتی که تکنولوژی به خود گرفته و افراد متخصص در حوزه‌های گوناگون بیشتر شده‌اند لازم است تا یک سایت راه‌اندازی کرده و به معرفی نمونه کارهای خود بپردازند. در این مورد میتوانید سایت شرکتی با وردپرس بسازید یا اینکه در قالب یک سایت شخصی نمونه کارهای خود را در بخشی از سایت قرار داده و از انواه فایل‌های چند رسانه‌ای همچون تصویر، ویدئو، پادکست، اینفوگرافیک و… استفاده کنید.

ساخت سایت چند زبانه با وردپرس

ساخت سایت چند زبانه با وردپرس

هر نوع خدمتی که به صورت آنلاین ارائه شود دیگر محدود به موقعت محلی یا یک کشور خاص نیست. یعنی وقتی سایتی راه‌اندازی می‌کنید علاوه بر کاربرانی که با استفاده از زبان محلی از ان استفاده می‌کنند سایر کاربران نیز در سطح دنیا دسترسی به سایت مورد نظر را دارند. پس لازم است تا امکان ترجمه سایت به زبان‌های مختلف و شناخته شده موقعیت کشور خود همچون انگلیسی، عربی، ترکیه و… را برای مشتریان خود فراهم آورید.

ساخت سایت پادکست با وردپرس

ساخت سایت پادکست با وردپرس

گوش دادن به پادکست و کتاب‌های صوتی یکی از لذت بخش‌ترین کارهایی است که خود من علاقه وافری به آن دارم و در روز حداقل برای یک ساعت هم که شده پادکست‌هایی در زمینه سفر و گردشگری را دنبال می‌کنم. از سوی دیگر رشد تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی باعث شده است تا زمان بیشتری را در حال خیره شدن به صفحات موبایل و مانیتور بگذرانیم که رعایت نکردن آن باعث صدمه زدن به بینایی‌مان خواهد شد. بنابراین این پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی هستند که می‌توانند در این زمینه کمک شایانی داشته باشند. پس اگر قصد ساخت سایت پادکست دارید عجله کنید.

ساخت سایت دانشنامه با وردپرس

ساخت سایت دانشنامه با وردپرس

وقتی یک محصول دارید و برای اولین با آن را ارائه می‌کنید لازم است یک دانشنامه یا همان Wiki نیز برای آن ایجاد کنید تا استفاده‌کنندگان از این کالا یا خدمات قادر باشند بدون اینکه تماس‌های مکرر با شما داشته باشند از میان مقالاتی که در این دانشنامه منتشر کرده‌اید پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. این موضوع دیگر محدود به یک محصول نیست و کسب و کارها در تلاش هستند تا به گونه‌ای عمل کنند که نیازهای مشتری را از طریق مقالات منتشر شده در سایت خود به طور کامل برطرف کنند و جای هیچ شک و شبهه‌ای را باقی نگذارند.

ساخت سایت تکنولوژی و خبری با وردپرس

ساخت سایت خبری و تکنولوژی با وردپرس

سئو و بهینه سازی وردپرس نسبت به سایر سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان و اختصاصی باعث شده است بیشتر کاربران از وردپرس برای سایت‌های خبری و تکنولوژی که بر اساس تولید محتوا فعالیت دارند استفاده کنند. همین موضوع باعث شده است تا در مدت زمان کمتری رشد کرده و در موتورهای جستجو رتبه بهتری را دریافت کنند. علاوه بر این برخی از این سایت‌ها نیز هستند که در ابتدا با سیستم اختصاصی شروع کردند اما با گذر زمان آن را به وردپرس تغییر دادند.

ساخت سایت وبلاگدهی وردپرس شبکه

ساخت سایت وبلاگدهی با وردپرس

بعد از اینکه نسخه 3 وردپرس منتشر شد wordpress MU به طور کامل با نسخه اصلی وردپرس ترکیب شد و حال هر زمان که نیاز داشته باشید میتوانید به راحتی سایت خود را به یک وبلاگدهی تبدیل کنید تا سایرین قادر به ساخت وبلاگ در آن بوده و بتوانند برای خود یک وبلاگ ایجاد کنند. وردپرس وبلاگدهی که آن را با وردپرس شبکه میشناسیم امکان عضویت را به کاربران میدهد تا با استفاده از آن یک وبلاگ به صورت ساب دامنه یا ساب دایرکتوری ایجاد کرده و در آن اقدام به تولید محتوا در قالب یک وبلاگ با هر امکاناتی که برای وردپرس شبکه خود در نظر دارید بکنند.

ساخت سایت آموزش آنلاین با وردپرس

ساخت سایت آموزش آنلاین با وردپرس

اگر به دنبال محتوای آموزشی هستید و وقت و حوصله رفتن به کلاس‌های حضوری را ندارید باید بدانید که وردپرس این امکان را فراهم کرده است تا با استفاده از هر سلیقه و متد که در نظر دارید یک سایت آموزش آنلاین ایجاد کنید. در این سایت آموزشی قادر هستید با استفاده از روش‌هایی مثل تولید محتوا، آموزش ویديویی، آموزش صوتی و… اقدام به ایجاد بستری برای یادگیری هر چیزی بکنید و در نهایت با استفاده از فرم سازهایی که وردپرس دارد در انتها یک آزمون آنلاین برگزار کرده و مدرک آنلاین نیز برای کاربران خود صادر کنید.

ساخت سایت فروش لایسنس با وردپرس

ساخت سایت فروش لایسنس، بلیت و شارژ با وردپرس

در زمینه خرید بلیت، لایسنس محصولات، کارت شارژهای مختلف و… نیز وردپرس وارد عمل شده و این امکان را فراهم می‌کند که با تعریف کدهای لایسنس و تولید کاملا آنلاین آن اقدام به فروش لایسنس برای محصولات خود کرده و گزارش کاملی از هر فروش آن نیز داشته باشید. مشتریان با استفاده از این روش میتوانند به صورت آنلاین کد لایسنس خود را دریافت کرده و در محصول خود آن را وارد کنند و در نهایت بعد از بررسی آنلاین که از طریق سایت صورت میگیرد اقدام به فعال کردن محصول بکنند. به همین ترتیب میتوانید در زمینه فروش بلیت و کارت شارژ نیز از وردپرس استفاده کنید.

ساخت انجمن با وردپرس

ساخت انجمن با وردپرس

بعد از اینکه نیاز به یک سیستم برای انجمن در وردپرس احساس شد همین مسئله باعث به وجود آمدن افزونه bbpress شد که با استفاده از آن میتوان یک انجمن در وردپرس ایجاد کرد. افزونه bbpress این امکان را فراهم می‌کند برای انجمن خود انواع فروم را ایجاد کرده و برای هر فروم نیز موضوعات مختلف را تعریف کنید تا هر کاربری سوالات و مشکلات خود را در فروم مربوطه ارسال کند. همچنین مدیریت فروم نیز به سادگی میتواند در اختیار هر شخص باشد تا در هر انجمن از چند کاربر متخصص برای مدیریت فروم مورد نظر استفاده کنید.

در این مقاله به معرفی موضوعات پر طرفدار که برای ساخت سایت از آن استفاده می‌شود پرداختیم و نمونه‌ای از این سایت‌ها را نیز در قالب تصویر قرار دادیم که با استفاده از آنها میتوانید سایتی با موضوعات مشابه ایجاد کرده و به صورت کاملا بهینه از آن استفاده کنید. حال به نظر شما با وردپرس چه سایت‌های دیگری میتوان راه‌اندازی کرد؟ آیا وردپرس میتواند در هر زمینه‌ای که سایتی راه‌اندازی کنید پاسخگو بوده و نیازهای یک سایت را درست مانند سیستم اختصاصی در حجم وسیع برطرف کند؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
برچسب ها

عباس صادقی

حدود 5 سالی است که در زمینه وردپرس فعالیت می‌کند، علاقه مند است که با تولید محتوا کاربردی در وبمستر وردپرس به افزایش دانش هموطنان خود کمک کند و باعث گسترش جهان شود؛ او یک آزاد کار است، از دانشگاه انصراف داده و علاقه‌ای به ادامه تحصیلات آکادمیک ندارد.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. سلام… من یک ایده برای سایت طراحی ازمون دارم که در هیچ کدام از موارد بالا نیست. با ووردپرس می تونم به این سایت رو اجرا کنم؟

    1. سلام و وقت بخیر؛
      با وردپرس تقریباً خیلی سایت میشه راه‌اندازی کرد. اما مسئله مهم اینجاست که وقتی ترافیک سایت بالا میره بسته به چیزی که ساختید آیا به‌خوبی میتونه از پس پردازش‌ها بربیاد؟
      مطمئناً این موضوع به کدنویسی مربوط میشه که باید تمیز انجام بگیره و پردازش‌های الکی ایجاد نکنه که تو بازدید بالا مشکل‌ساز بشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن