آموزش وردپرسافزونه وردپرسکاربردیمقالات آموزشیوردپرس

آموزش ثبت نام با تلگرام در وردپرس

آموزش عضویت با تلگرام در وردپرسعضویت با تلگرام در وردپرس این امکان را برای سایت وردپرسی شما فراهم میکنه تا کاربران با استفاده از اکانت تلگرام قادر به عضویت در سایت باشند. تلگرام در آپدیت اخیر خود امکانی را فراهم کرد که با آن میتوان در سایت‌هایی که از این پلتفرم پشتیبانی می‌کنند عضو شد. در این صورت کاربرانی که اقدام به اتصال تلگرام به وردپرس کرده باشند قادرند با چند کلیک ساده با استفاده از اکانت تلگرام در وردپرس عضو شوند.

در این آموزش از وبمستر وردپرس قصد معرفی افزونه تلگرام برای عضویت در وردپرس با تلگرام را دارم که با استفاده از این افزونه قادر هستید امکان ورود و عضویت در وردپرس را با استفاده از تلگرام برای کاربران خود فراهم کنید. یکی از کاربردهایی که این افزونه دارد مناسب سایت‌های کاربر محور است که به این طریق می‌توانند خیلی راحت امکان عضویت را در وردپرس با تلگرام فراهم کنند.

آموزش عضویت با تلگرام در وردپرس

افزونه عضویت با تلگرام در وردپرس که قصد معرفی آن را دارم به تازگی منتشر شده و با نام Telegram Login And Register در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. برای استفاده از افزونه Telegram Login And Register و فراهم کردن قابلیت ثبت نام با تلگرام در وردپرس کافیه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و سپس با استفاده از آموزش نصب افزونه در وردپرس اقدام به نصب و فعال کردن این افزونه بکنید. روش کارکرد افزونه به این شکل است که دکمه‌ای برای ورود با تلگرام به وردپرس اضافه میشه که بعد از کلیک روی این دکمه کاربر به داخل تلگرام هدایت می‌شود. سپس اطلاعات سایت و آی‌پی و مرورگر نمایش داده شده و در صورت صحیح بودن اطلاعات بعد از تایید کاربر در سایت عضو خواهد شد.

دانلود افزونه Telegram Login And Register

بعد از نصب و فعال کردن این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Telegram Login افزوده خواهد شد. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و امکان عضویت و ورود در وردپرس با تلگرام را فراهم کنید.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

همونطور که در تصویر میبینید برای فراهم کردن عضویت در وردپرس با تلگرام نیاز به ربات دارید. بنابراین در اولین مرحله باید ابتدا یک ربات برای خودتون بسازید.


آموزش ساخت ربات تلگرام

برای ساخت ربات تلگرام به آدرس https://t.me/botfather مراجعه کنید یا اینکه ربات botfather@ را در تلگرام جستجو کنید. حالا روی دکمه Start این ربات کلیک کرده و سپس مراحل زیر را برای ساخت ربات تلگرام برای وردپرس طی کنید.

  1. ابتدا کامند newbot/ را برای ربات ارسال کنید.
  2. بعد از ارسال این کامند ربات از شما میخواهد یک نام وارد کنید. بنابراین یک نام دلخواه برای ربات انتخاب کنید.
  3. در مرحله سوم از شما خواسته می‌شود که آی‌دی ربات را وارد کنید. آی‌دی ربات حتما باید همراه با bot_ باشد. به عنوان نمونه ما از نام topsimalogin_bot استفاده کردیم.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

همانطور که در تصویر میبینید بعد از ارسال نام کاربری ربات ساخته شده و توکن ربات مشابه تصویر زیر برایتان ارسال خواهد شد. حالا باید از این توکن برای افزونه استفاده کنید.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرامتوجه داشته باشید که، توکن ربات ساخته شده مختص ربات شما می‌باشد. بنابراین در صورتی که این توکن در اختیار دیگران قرار داده شود می‌توانند از آن برای کارهای خرابکارانه استفاده کنند. بنابراین هیچگاه توکن ربات تلگرام خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. اگر هم چنین اتفاقی رخ داد توکن ربات خود را توسط همین ربات BotFather تغییر دهید.

در مرحله باید دامنه خود را برای ربات تعیین کنید. بنابراین کامند setdomain/ را برای ربات ارسال کنید. بعد از اینکه کامند ارسال شد ربات botfather از شما می‌خواهد ابتدا ربات خود را انتخاب کنید. حالا رباتی که در مرحله قبل را ساختید انتخاب کرده و سپس آدرس دامنه یا ساب دامنه خود را برای آن ارسال کنید. دقت داشته باشید که حتما نام دامنه خود را بدون هیچگونه HTTP یا WWW مانند webmasterwp.ir ارسال کنید.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام


ثبت نام در وردپرس با تلگرام

حالا که کارهای ربات تلگرام به اتمام رسیده باید به تنظیمات افزونه برگردید و نام ربات و توکن ربات را به آن معرفی کنید. برای این منظور مشابه تصویر زیر به منوی Telegram Login در پیشخوان وردپرس رفته و مشابه تصویر فیلدهای تنظیمات افزونه عضویت در وردپرس با تلگرام را تکمیل کنید.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

نام ربات: در این فیلد آی‌دی ربات تلگرام خود را بدون @ وارد کنید.

توکن ربات: در این فیلد توکن دریافتی ربات را از botfather که در هنگام ساخت ربات دریافت کردید وارد کنید.

اندازه دکمه: از این بخش میتونید اندازه دکمه عضویت در وردپرس با تلگرام با به دلخواه خود انتخاب کنید.

نمایش عکس ربات: با فعال کردن این گزینه هنگام تایید عضویت با تلگرام در وردپرس در صفحه مربوطه تصویر ربات تلگرام نمایش داده خواهد شد.

نقش کاربری هنگام ورود: از این بخش نقش کاربری پیشفرض برای کاربرانی که با تلگرام در وردپرس عضو می‌شوند را انتخاب کنید. توجه کنید که نقش کاربری روی مدیر کل یا نقش کاربری که دارای دسترسی بالایی است نباشد.

انتقال به ادرس بعد از ورود: در این فیلد هم آدرس دلخواه خود را بعد از اینکه کاربر با تلگرام در وردپرس ثبت نام کرد را وارد کنید تا به این آدرس ریدایرکت شود.

حالا که تنظیمات را به دلخواه خود انجام دادید آن را ذخیره کرده و در هر بخش از سایت که قصد دارید دکمه عضویت با تلگرام در وردپرس نمایش داده شود شورت کد زیر را قرار دهید. این شورت کد می‌تواند در داخل برگه، داخل فایل قالب یا ابزارک وردپرس نمایش داده شود. من برای این کار از ابزارک استفاده می‌کنم.

[lg-telegram]

بعد از اینکه شورت کد را در مکان دلخواه قرار دادید مشابه تصویر زیر دکمه عضویت در وردپرس با تلگرام نمایش داده خواهد شد. که با کلیک روی آن از کاربر تاییدیه عضویت در سایت خواسته می‌شود.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرامبرخی کاربران گزارش داده بودند که بعد از ذخیره کردن تنظیمات افزونه و قرار دادن شورت کد افزونه در برگه یا ابزارک دکمه Log in with Telegram برای آنها در سایت نمایش داده نمی‌شود. دلیل این کار این است که شما به عنوان یک کاربر ثبت نام شده در سایت قرار دارید و طبیعی است که دکمه ورود به وردپرس با تلگرام نمایش داده نشود. بنابراین برای مشاهده دکمه حتما از اکانت خودتون خارج شوید یا اینکه با یک مرورگر دیگر تست کنید تا دکمه ثبت نام در وردپرس با تلگرام را ببینید.

با کلیک روی دکمه ورود پنجره زیر باز شده و از کاربر می‌خواهد که شماره تلفن خود را برای ورود به تلگرام وارد کند.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

بعد از وارد کردن شماره و کلیک روی دکمه Next پیغامی مشابه تصویر زیر از سوی تلگرام برای کاربر ارسال خواهد شد که در ان اطلاعات سایتی که کاربر در حال عضو شدن است به همراه مرورگر و آی‌پی کاربر نمایش داده می‌شود. در این مرحله باید روی دکمه Confirm کلیک شود.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

با کلیک روی این دکمه تاییدیه از سوی کاربر برای تلگرام ارسال شده و در نهایت صفحه زیر در پنجره مرورگر نمایش داده خواهد شد که برای تایید نهایی ثبت نام با تلگرام در وردپرس باید روی دکمه Accept کلیک شود.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

بعد از این مرحله با همان نام کاربری تلگرام و تصویر پروفایل کاربر در سایت عضو شده و قادر است به فعالیت در سایت بپردازد. با مراجعه به صفحه کاربر خواهید دید که اطلاعات وی مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد و هیچ اثری هم از شماره تلفن کاربر وجود ندارد. بنابراین جای هیچ نگرانی بابت حریم خصوصی و شماره تلفن کاربران نیست.

عضویت با تلگرام در وردپرس با افزونه ثبت نام در وردپرس با تلگرام

در نهایت بعد از اینکه کاربران با تلگرام در وردپرس ثبت نام کردند می‌توانند به صفحه شناسنامه مراجعه کرده و سایر اطلاعات خود را مثل ایمیل، آدرس سایت، پروفایل، شبکه‌های اجتماعی و… تکمیل کنند.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش توانسته باشید امکان ثبت نام با اکانت تلگرام در وردپرس را فراهم کنید تا کاربران قادر به عضویت در وردپرس با تلگرام باشند. اگر در رابطه با این آموزش سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

5/5 - (4 امتیاز)
برچسب ها

عباس صادقی

حدود 5 سالی است که در زمینه وردپرس فعالیت می‌کند، علاقه مند است که با تولید محتوا کاربردی در وبمستر وردپرس به افزایش دانش هموطنان خود کمک کند و باعث گسترش جهان شود؛ او یک آزاد کار است، از دانشگاه انصراف داده و علاقه‌ای به ادامه تحصیلات آکادمیک ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن